Утеплення домівки: Що таке екструдований пінопласт?

Надмірна вартість енергоресурсів змушує споживачів замислитись над можливістю заощаджувати енергію. Сьогодні в Україні відбувається глобальне переосмислення способів використання енергії. Модними стають тези про енергоаудит, розповіді про те, як оптимально використовувати енергію, для того щоб мати можливість заощадити та не замерзнути взимку. Сьогодні мова під про пасивне енергозбереження та один із матеріалів, який дозволяє зробити його ефективним.

 

Раніше ніхто не замислювався над тим, як знизите енергозатрати під час експлуатації будівель. Людині для комфортного життя потрібне тепло, вода та світло. Але як зробити так, щоб ресурси не витрачались надаремне. У Радянському Союзі колосальна кількість тепла виходила просто в повітря. Радянські системи теплопостачання зовсім не враховували можливість скорочення затрат на енергоносії через зміну способів будівництва тепломереж та самих будівель. Сучасні ж будівельні технології дозволяють вивести поняття пасивного енергозбереження на якісно новий рівень.

Сучасне нове будівництво неможливо собі уявити безе використання тепло ізолюючих матеріалів. Коли ми говоримо про утеплення приватних житлових будинків, то на думку спадає одразу кілька матеріалів, за допомогою яких це можна зробити. Насамперед, пінопласт — матеріал до якого вже всі встигли звикнути. Сьогодні він лідирує за популярністю серед рішень для утеплення стін. Далі йде  мінеральна вата. Очевидно, що популярність звичайного пінопласту продиктована його ціною. Сьогодні це найдешевший спосіб утеплити помешкання, на відміну від мінеральної вати, яка коштує в рази дорожче

Ще один матеріал, який не користується популярністю зі схожих причин екструдований пінополістирол. Багато хто плутає його зі звичайним пінопластом, вважаючи, що це такий самий матеріал, але з вибраною четвертю для кращого монтажу. Це не так за своїми характеристиками екструдований пінопласт набагато кращий за звичайний. Коефіцієнт теплопровідності такого матеріалу дорівнює 0,027, в той час, як звичайний пінопласт має значення 0,12. Тобто якщо ми говоримо про утеплення фасадів будинків, то екструдований пінопласт на третину краще стримує холод, ніж звичайний пінопласт. Причина такого високого значення коефіцієнту теплопровідності в самій технології виробництва. Гранули полістиролу піддають високій температурі та тиску, додаючи до них вспінюючий агент та суміш двоокису вуглецю і фреонів. Все це подається в екструдер, який і формує кінцеву сировину. Таким чином утворюється матеріал, що має замкнену структуру та за своїми характеристиками набагато перевершує інші утеплювачі. Формування екструдованого пінополістиролу у листи звичної форми з четвертю чи без здійснюється на завершальному етапі виробництва.

Екструдований пінополістирол має ще цілий ряд переваг над звичайними пінопластом. Одна з найголовніших це абсолютна водонепроникність. Цей матеріал не вбирає в себе вологу, таким чином його можна використовувати в доволі агресивних середовищах. Крім цього він не горить та виділяє мінімум диму при плавлені. Коли за будівельними нормами звичайний пінопласт має бути ізольований мінімум 30 мм шаром штукатурки або інших облицювальних покриттів, то такої норми для екструдованого пінополістиролу просто не існує. Крім того цей матеріал є довговічним та зручним у монтажі. Його можна використовувати не тільки для утеплення фасадів, але й для тепло та звукоізоляції перекриттів, завдяки більшій міцності та стійкості до механічних навантажень його використовують при влаштуванні підлог, а завдяки водонепроникності як основу гідро ізолюючого шару в підвальних приміщеннях.

Пасивне утеплення будівель з використанням такого матеріалу дозволяє вести мову про якісно новий рівень економії енергоносіїв. Таким чином ми не тільки робимо наші оселі теплішими та використовуємо менше дорогого палива, але й робимо нашу планету чистішою.

Вхід на сайт

Увійти  \/  Зареєструватися  \/ 

Ввійти на сайт

Зареєструватися * * Обов'язкове поле

Введене вами ім'я недійсне.
Будь ласка, введіть допустиме ім'я користувача. Без пробілів, у всякому випадку 2 , НЕ повинно бути символів: < > " ' % ; ( ) &
Пароль недійсний.
Ваші паролі не збігаються. Будь ласка, введіть Ваш пароль в поле пароля та повторно введіть його в полі підтвердження.
Недійсна адреса електронної пошти
Адреси електронної пошти не збігаються. Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти в поле адреси електронної пошти та повторно введіть адресу у полі підтвердження.