Чорнобиль може стати центром сонячної енергетики

Владними коридорами вже давно ходить думка про те, що у зоні відчуження Чорнобильської АЕС потрібно щось змінювати. Насамперед об’єкт «Укриття» потребує негайного ремонту. Проте коштів на такі дорого вартісні проекти Україна традиційно не має. І навіть при допомозі міжнародних донорів все одно залишатимуться проблеми з величезною територією, на якій нічого не можна роботи.

 

Втім, існує й альтернативна ідея. Оскільки зона навколо колишнього четвертого блоку Чорнобильської атомної електростанції має всю необхідну інфраструктуру для передачі електроенергії, то чому б у цій небезпечній радіаційній пустелі не побудувати сонячну електростанцію. А й справді, лінії електропередач вже є, величезна територія, яка нікому не потрібна в інших цілях все ще здатна принести економічний ефект. Обслуговуючого персоналу для сонячних електростанцій потрібно мінімум. Головне вдало змонтувати та вирішити проблему з захистом від диких тварин. Такий варіант, хоч і дорого вартісний, проте виправданий з точки зору вдалого використання забрудненої території. А якщо б держава встановила пільговий режим оподаткування подібного підприємства, то економічний ефект був би і того більший. Саме для цього і було прийнято Верховною Радою України законопроект «Про врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи». Схоже, що цей закон покликаний дати старт змінам у зоні відчуження.

Разом з тим інтерес до подібних проектів вже проявляють приватні компанії з Китаю та Канади. У Державному агентстві України з управління зоною відчуження заявляють про те, що отримали пропозиції від Китайської сторони про інвестування близько 1.5 мільярдів доларів в будівництво сонячної електростанції потужністю 1000 мегават на цій території. Чи здійсниться такий амбітний проект покаже час. Сьогодні ж Україна далеко позаду у виробництві енергії з відновлювальних джерел. Чиновникам від енергетики все ж варто враховувати, що подібні проекти допоможуть не тільки вдало використовувати забруднену територію, а й значно наблизити нашу державу до світових тенденцій з використання відновлювальних джерел енергії.

Вхід на сайт

Увійти  \/  Зареєструватися  \/ 

Ввійти на сайт

Зареєструватися * * Обов'язкове поле

Введене вами ім'я недійсне.
Будь ласка, введіть допустиме ім'я користувача. Без пробілів, у всякому випадку 2 , НЕ повинно бути символів: < > " ' % ; ( ) &
Пароль недійсний.
Ваші паролі не збігаються. Будь ласка, введіть Ваш пароль в поле пароля та повторно введіть його в полі підтвердження.
Недійсна адреса електронної пошти
Адреси електронної пошти не збігаються. Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти в поле адреси електронної пошти та повторно введіть адресу у полі підтвердження.