Приватна сонячна енергетика розвивається

Потужності усіх сонячних панелей у приватних домогосподарствах за 2016 рік збільшилися у 7 разів. Саме таке зростання констатують представники Державного агентства з питань енергоефективності та енергозбереження. Якщо за 2015 рік на долю такої сонячної енергетики припадало 2,2 мВт, то в 2016 цей показник виріс до 16,7 мВт. Українці почали встановлювати сонячні панелі. Кількість домогосподарств, які це зробили в 2016 році виросла до 1109, порівняно з 244 на кінець 2015 року, — таку цікаву статистику наводять у відомстві. За твердженням фахівців таке порівняно значне збільшення потужності викликане тим, що домогосподарства встановлюють модулі більшої потужності. Навіть є випадки, коли до вже встановлених систем додають ще більше модулів.

 

Причиною такого різкого збільшення частки сонячної енергетики в приватному секторі експерти називають запровадження «зеленого» тарифу, відповідно до якого домогосподарства можуть заробляти додаткові кошти, продаючи електроенергію в загальну енергосистему. Разом з тим популяризація подібних процесів відбувається ще й завдяки негативним очікуванням в галузі невідновлювальної енергетики. Світова та й українська енергетичні кризи змушують до пошуку нових, сучасних та альтернативних джерел енергії. Додайте до цього загальносвітову тенденцію до вирішення глобальних екологічних проблем і отримаєте сприятливий грунт для масового впровадження проектів сонячної енергетики

Експерти зауважують позитивний вплив запровадження «зеленого» тарифу, однак побоюються, що коли частка подібних генерацій стане значною, то умови використання та ставки зеленого тарифу можуть змінитися не на користь домогосподарств. А таких в Україні сьогодні за різними оцінками налічується 6,5-6,8 мільйонів. Тож розвиватися поки що є куди. І до значного посилення частки сонячної енергетики в загальній енергосистемі ще дуже далеко.

 

 

Вхід на сайт

Увійти  \/  Зареєструватися  \/ 

Ввійти на сайт

Зареєструватися * * Обов'язкове поле

Введене вами ім'я недійсне.
Будь ласка, введіть допустиме ім'я користувача. Без пробілів, у всякому випадку 2 , НЕ повинно бути символів: < > " ' % ; ( ) &
Пароль недійсний.
Ваші паролі не збігаються. Будь ласка, введіть Ваш пароль в поле пароля та повторно введіть його в полі підтвердження.
Недійсна адреса електронної пошти
Адреси електронної пошти не збігаються. Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти в поле адреси електронної пошти та повторно введіть адресу у полі підтвердження.