Ковід, Повінь, Березне

І що ж трапилось останнім часом, про що всі говорять, пліткують та наповнюють інформаційний простір.

Епідемія, повінь та розбірки з народними депутатами на Рівненщині. Саме про це проінформую Вас сьогодні, шановні читачі. Отже, почнемо.

 

Минулого тижня минуло  сто днів від початку карантину в Україні. І що? Запитає багато хто нічого хорошого в статистиці захворювання на коронавірус немає і багато хто стверджує, що послаблення карантину спровокувало нові випадки. В результаті країна продовжує жити за карантинними правилами, а економіка страждає. Що ж не так з карантином та чому кількість випадків продовжує рости. Мало хто з чиновників говорить про показник зараження так зване ефективне число відтворення, яке визначає кількість тих, кого заразив носій вірусу. Сьогодні він складає загалом по Україні 1,05. Найбільше його значення на Львівщині 1,11, а в Рівненській області 1,06. Зрозуміло, що для того, аби здолати епідемію потрібно щоб цей показник був менше одиниці. Тобто носій вірусу не заражав інших людей. Як цього досягти? Збільшенням кількості тестувань, дотриманням карантинних вимог та злагодженою роботою всіх служб, що займаються подоланням епідемії. Взагалі вся ця статистика досить умовна, і в цьому полягає недовіра населення до державних інституції та брифінгів міністра охорони здоров’я. В нас взагалі багато хто вважає, що все це надумано. Ми ж не будемо розповсюджувати конспіративні теорії, а зауважимо на тому, що ситуація з карантином оголила всі державні та соціальні проблеми. Питання не в тому чи такий вже небезпечний коронавірус, а в тому, що ми не вміємо цивілізовано протистояти подібним викликам. Суспільство виявилось неготовим виконувати правила, запропоновані владою. А влада виявилась неготовою запропонувати адекватні правила. Згадаємо початок, коли тільки розпочиналася епідемія в терміновому порядку було виділено кошти на закупівлю засобів захисту для медиків. І що, відповідно до відкритих джерел про закупівлі, основний тягар захисту медиків ліг аж ніяк не на плечі МОЗу, а на волонтерів, благодійників та місцеву владу. Але ж гроші були виділені МОЗу. Як на мене то статистика захворюваності серед лікарів саме через цей факт така висока, бо централізовано їх не захистили. Так, було важко закупити ці засоби, але я сумніваюся, щоб не можна було організувати їх виготовлення в Україні в достатній кількості, тим більше якщо гроші з бюджету на це вже виділені і збут для виробників точно був би забезпечений. Але як завжди на цьому хтось заробив. Питання лише в тому чи правоохоронна система виявить та доведе хто. Знову ж таки дуже сумніваюсь.

Який з цього всього висновок? А щось не сходиться. Всі так дружно голосували обирали іншу владу, а виконувати запропоновані нею правила ніхто не хоче. І все в нас працювало, і все в нас торгувало, і далеко не всі маски носять та збираються більше як десять людей в одному місці. Чи може я неправду кажу І весілля не проводили і інші заходи масові. І тільки після усвідомлення того що суспільство неадекватно реагує на неадекватну владу починаєш розуміти, що Орвелл як у воду дивився, пишучи свій «Колгосп тварин», але це вже продовження історії до якого звернемось іншим разом. Карантин ж бо завершиться ще не скоро, тож привід точно матимемо. А поки будьте здорові мийте руки з милом та носіть маски, окрім коронавірусу існує ще дуже багато вірусів і бактерій, від яких вони вас також врятують.

Коротко про повінь. Накрило дощами Західну Україну і о «диво» гірські карпатські річки почали бурхливо текти карпатськими містами, руйнуючи мости, дороги та заливаючи людські подвір’я. І чого б воно так сталося. Ну зливи і дійсно шалені навіть ми з вами це відчули. Але і людський фактор також присутній. Останніми роками про вирубку лісів не волав хіба лінивий. А інтернет заполонили фото з ешелонами деревини. Тут не треба бути великим екологом, щоб зрозуміти, що якщо на схилі гори мло дерев, то вода збіжить швидше, ніж там де ліс. І на кому ж провина? Хто рубає ліси? Де контролюючі органи? Я думаю відповіді на всі ці запитання ви самі знаєте. А як не знаєте, то познаходьте в інтернеті імена відповідальних чиновників та подивіться на їх декларації. А потім на кадри де бабця виносить з клуні порося, щоб не втопилося і подумайте: хто мав би компенсовувати збитки, і хто насправді буде.

І насамкінець про «справжню» політику. Народні депутати вирішили приїхати в Березне. А там з ними захотів поговорити народ, але не склалося. Народні депутати відгородилися поліціянтами та охоронцями і народ розказав їм все що про них думає. Ну може не весь народ, а тільки радикально налаштована його частина, ну може не всім депутатам, а тільки найбільш одіозним. Як би там не було а такий «діалог» народних обранців з виборцями, хай навіть з протилежними ідеологічними поглядами просто неприпустимий. Політичний дискурс в нашій країні відверто скочується в бездонну яму. Тих, хто адекватно розуміє політичну дійсність залишається дуже мало. Народні депутати ладні краще обговорювати своїх колег-жінок, демонструючи при цьому все багатство словникового запасу та ідеологічну спрямованість. Ось тут, між собою і на такі теми діалог ведеться. А все інше: повені, корона вірус, економіка, культура, освіта хай зачекає. Не дивно, що безглуздих рішень стає все більше, як і радикально налаштованого населення.

Події для Вас аналізував Юрко Буревій

 

Вхід на сайт

Увійти  \/  Зареєструватися  \/ 

Ввійти на сайт

Зареєструватися * * Обов'язкове поле

Введене вами ім'я недійсне.
Будь ласка, введіть допустиме ім'я користувача. Без пробілів, у всякому випадку 2 , НЕ повинно бути символів: < > " ' % ; ( ) &
Пароль недійсний.
Ваші паролі не збігаються. Будь ласка, введіть Ваш пароль в поле пароля та повторно введіть його в полі підтвердження.
Недійсна адреса електронної пошти
Адреси електронної пошти не збігаються. Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти в поле адреси електронної пошти та повторно введіть адресу у полі підтвердження.