Як правильно харчуватись зимою та ранньою весною

В зимовий час ми затрачаємо багато енергії для збереження температури тіла. Холод, брак сонця та сповільненість ритму життя змушують наш організм працювати в особливому режимі. Наша імунна система сама шукає шляхи для збереження від атаки вірусів. Тут стане у пригоді проста життєва аксіома: щоб правильно працював наш організм — ми повинні правильно харчуватися.

Які ж продукти збережуть наше здоров’я взимку?

Осінні овочі та фрукти

Обов’язково включіть у свій раціон овочі: картоплю, моркву,  буряк, білокачанну капусту, часник, цибулю. Споживайте менше жарених і печених страв. М’ясо готуйте на пару, овочі тушкуйте і відварюйте.

До осінніх фруктів належать яблука, виноград, груші. Їх можна споживати у сирому виді, але краще готувати десерти і варити компоти.Овочі та фрукти багаті вітамінами, мінералами і антиоксидантами, необхідними для нормального функціонування організму. Клітковина в їх складі нормалізує процес травлення і є відмінним засобом профілактики деяких захворювань.

Злакові

Дієтологи радять їсти різноманітні зернові продукти на сніданок, в цей час вони краще засвоюються. Каші і хлібобулочні вироби є досить калорійними продуктами, тому їсти їх на сніданок краще — для повноцінного травлення є ще багато часу. Якщо ви з’їсте тарілку смачної каші то будете ситими 1-2 години.

М’ясо і риба

М’ясо має бути не жирним, а риба навпаки. Потрібно добре дивитися на якість продуктів. У жирних сортах риби є багато корисного. Вони принесуть у ваш організм омега-3 кислотами.  З м’яса краще обирати свіжу курятину та телятину. Вони наситять ваш організм білком. Страви з риби і м’яса краще готувати на пару і у відвареному виді.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід на сайт

Увійти  \/  Зареєструватися  \/ 

Ввійти на сайт

Зареєструватися * * Обов'язкове поле

Введене вами ім'я недійсне.
Будь ласка, введіть допустиме ім'я користувача. Без пробілів, у всякому випадку 2 , НЕ повинно бути символів: < > " ' % ; ( ) &
Пароль недійсний.
Ваші паролі не збігаються. Будь ласка, введіть Ваш пароль в поле пароля та повторно введіть його в полі підтвердження.
Недійсна адреса електронної пошти
Адреси електронної пошти не збігаються. Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти в поле адреси електронної пошти та повторно введіть адресу у полі підтвердження.