Обрізка дерев. Як все зробити правильно

Догляд за садом справа не тільки приємна, а й корисна. Насамперед дерева прикрашають будь-яке подвір′я і милують око господаря та гостей у всі пори роки. А коли вдається зібрати урожай прекрасних плодів, то серце радіє від того, що родите споживатиме екологічно чисті фрукти вирощені власними силами на власній землі.

 

Втім, садівництво — справа не проста тут є свої правила та закони і недосвідчений садівник може швидше нашкодити насадженням, ніж допомогти. Один з аспектів садівництва — правильна зимово-весняна обрізка плодових дерев. Про неї і піде мова.

Коли найкраще обрізати дерева?

Найкраще це робити у час коли дерева у стані спокою і немає сокоруху. Тоді рани на дереві загояться швидко і воно буде розвиватися у правильному напрямку. Втім, обрізати дерева при мінусовій температурі теж не варто. За таких умов деревина робиться крихкою і якість обрізки буде гіршою, а рани на місцях зрізів можуть обмерзнути і дерево буде хворіти. Тому оптимальним вибором часу підрізання є рання весна, залежно від погоди.

Для чого обрізати плодові дерева?

Садівники можуть переслідувати кілька цілей. Найрозповсюдженіша з них — освітлення крони. Багато пагонів заважають світлу проникати до всієї крони. Як наслідок окремі гілки розвиватися та плодоносити будуть набагато гірше. Тому доцільніше сформувати крону так, аби світло розподілялося рівномірно, саме тоді врожай буде оптимальним. Крім цього слід відзначити гілки, що торкаються одна одної. В здоровому та правильно підрізаному дереві гілки не повинні торкатися. В разі вітру вони будуть рухатися і стирати кору в місці дотику з часом дерево захворіє і такі гілки все одно доведеться видаляти. Особливо уважним слід бути при формуванні крони, коли дерево ще зовсім молоде. Його потрібно обрізати не тільки з урахуванням раніше зазначених факторів, але й з точки зору естетичності та правильної форми крони. Гілки, які заважають ходити теж варто видалити, вони все одно не будуть здоровими. Крім цього варто видаляти хворі та вже пошкоджені гілки.

Основні прийоми обрізки

На кільце. Обрізка по кільцевому напливу, який є в місці розгалуження гілок. Якщо залишити пеньок, то біля його основи обов′язково виросте новий пагін, а сам пеньок може перетворитися згодом на дупло. Обрізку на кільце використовують за необхідності повного видалення гілки.

 На нирку. Така обрізка застосовується коли необхідно отримати паросток з нирки. Обирається відповідна нирка і зріз робиться трошки вище неї під кутом 45 градусів у протилежний бік. Якщо висота зрізу буде надто малою, то нирка може зсохнути або пагін ростиме горизонтально. Такий прийом застосовують при потребі розгалуження крони.

При використанні усіх цих прийомів потрібно уникати задирок та солів кори. Цього можна уникнути, якщо гостру частину секатора направляти убік природнього відламування. Якщо ж гілка велика, то доцільно спочатку підрізати її знизу, щоб при обрізці вона не відломилася і не піддерла кору.жний бік. Якщо висота зрізу буде надто малою, то нирка може зсохнути або пагін ростиме горизонтально. Такий прийом застосовують при потребі розгалуження крони.

Варто пам′ятати, що рослини як втратили надто багато гілок потребують підживлення. Але тут важливо не переборщити і давати все в міру. Це можуть бути азотні добрива, особливо весною. Літом коли багато сонця та тепла доречно додати трішки калійних та фосфорних добрив ну і звичайно органіку.

 

Правильна обрізка плодових дерев запорука їх довгого життя та плодоношення. А це головне для будь-якого садівника. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід на сайт

Увійти  \/  Зареєструватися  \/ 

Ввійти на сайт

Зареєструватися * * Обов'язкове поле

Введене вами ім'я недійсне.
Будь ласка, введіть допустиме ім'я користувача. Без пробілів, у всякому випадку 2 , НЕ повинно бути символів: < > " ' % ; ( ) &
Пароль недійсний.
Ваші паролі не збігаються. Будь ласка, введіть Ваш пароль в поле пароля та повторно введіть його в полі підтвердження.
Недійсна адреса електронної пошти
Адреси електронної пошти не збігаються. Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти в поле адреси електронної пошти та повторно введіть адресу у полі підтвердження.