Пам’яті жертв голодомору

В останню суботу листопада, у в Радивилівському районі, як і по всій Україні відбулося ряд жалобних заходів з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів. Адже у ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. Голодомор став національною катастрофою. Тільки протягом 1932-1933 років загинула п’ята частина сільського населення України. Люди вимирали цілими селами.

 

У Радивилові відбулася жалобна хода від приміщення райдержадміністрації до пам’ятного знаку  жертвам голодоморів. Голова районної державної адміністрації Олег Ващук та голова районної ради Володимир Кондик поклали вінок до пам’ятника. Радивилівчани приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «Запали свічку пам’яті». Вшанували світлу пам'ять мільйонів синів і доньок України, ціле покоління наших співгромадян, які на багатій і щедрій споконвіку українській землі були зморені голодом внаслідок цілеспрямованої антиукраїнської політики.

Поминальну панахиду провели священники Радивилівського благочиння Української православної церкви Київського патріархату Юрій Бурліков та Юрій Акімов.

З настанням темряви мешканці міста поставили на підвіконня запалені свічки — на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів нашихспіввітчизників.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід на сайт

Увійти  \/  Зареєструватися  \/ 

Ввійти на сайт

Зареєструватися * * Обов'язкове поле

Введене вами ім'я недійсне.
Будь ласка, введіть допустиме ім'я користувача. Без пробілів, у всякому випадку 2 , НЕ повинно бути символів: < > " ' % ; ( ) &
Пароль недійсний.
Ваші паролі не збігаються. Будь ласка, введіть Ваш пароль в поле пароля та повторно введіть його в полі підтвердження.
Недійсна адреса електронної пошти
Адреси електронної пошти не збігаються. Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти в поле адреси електронної пошти та повторно введіть адресу у полі підтвердження.